LiigaPlokille passari ja libero

Ranskalainen, 19-vuotias Alexandra Godey on LiigaPlokin uusi passari. Hän on pelannut maansa pääsarjassa Quimper Volleyn joukkueessa. Godey on ensimmäinen raskalainen pelaaja LigaPlokin historiassa.

Sashan terveiset: -Arvostan mahdollisuutta liittyä LiigaPlokin joukkueeseen. Odotan jo kovasti kauden alkua! Nähdään!

Libero Jasmin Storck, 19, siirtyy LiigaPlokin tulevan kauden joukkueeseen. Leppäveden Lepässä ensimmäiset lentopallo-oppinsa saanut Storck on pelannut JyLen ja Huhtasuon Kisan 2-sarjajoukkueissa ja JyLessä myös A-tyttöjen SM-finaaleissa.
Jasminin terveiset: -Odotan innolla liigauran aloittamista LiigaPlokin paidassa. Odotan, että pääsen kehittämään itseäni pelaajana ammattitaitoisen valmennuksen parissa ja tuomaan oman osuuteni joukkueeseen. Uskon, että joukkueella ja valmentajilla on paljon annettavaa tulevalle kaudelle ja niitä lähdemme yhdessä työstämään.