Uutiset

LiigaPloki - Kuortaneen Urheiluopisto 3-0 (25-15, 25-12, 25-10)

LiigaPloki aloitti vahvasti uuden vuoden kotipelinsä kaatamalla selkeästi Kuortaneen Urheiluopiston joukkueen. LiigaPloki esitteli kotiyleisölleen kaksi uutta pelaajaa, kun joulutauolla mukaan tullut keskipelaaja Daniela Öhmanin (14/+14) ja amerikkalaisen yleispelaaja Jaidyn Blanchfieldin, joka pelasi mainion avauspelin (11/+6).

Valmentajakommentit: Alessandro Lodi, LiigaPloki: - Tänään saimme muutama tunti ennen ottelua Jaidynille peliluvan ja oli tärkeä saada hänelle pelituntumaa tulevaisuutta varten. Myös Daniela Öhmanin onnistui hyvin hyökkäyspelissään. Tänä päivänä meillä oli hyvä keskittyminen peliin. Joukkue on eri kuin ennen joulutaukoa. Se vaatii kovasti uutta työtä, ja meillä on  harjoitteluun motivoitunut joukkue. Alexis Conawayn ansiosta löysimme Blanchfieldin meille.

Kari Raatikainen, Kuortane: - Meidän taso oli ok, mutta LiigaPloki oli eri tason joukkue kuin Hämeenlinnan Lentopallokerho viime viikolla, jolloin pysyimme ajoittain heidän tahdissa. Joukkueemme on vielä lentopallon alkutaipaleella.

Pelaajakommentit:

Jaidyn Blanchfield, LiigaPloki: - Avauspelin pyrin pelaamaan yksinkertaisesti. Joukkueemme on hyvä. Tästä on hyvä jatkaa.

Sanni Rantanen, Kuortane;- LiigaPloki oli kovin vastus meidän kolmesta ensimmäisestä pelistä. Pelasimme hyvällä tasolla, mutta tänään se ei riittänyt. 

LähiTapiola-pisteet: 3/ Öhman, 2/ Yasmine Madsen, 1/ Jaidyn Blanchfield (LiigaPloki)

PROlibero: Hilla Nousiainen, LiigaPloki 

Parhaat pisteiden tekijät:

LiigaPloki: Öhman 14/+14, Blanchfield 11/+6, Conaway 8/+2, Madsen 7/+5, libero Nousiainen 67%/56%

Kuortane: Rantanen 5/+1, Linnea Kuusela 5/+1, Sanni Ollonen 4/+1, 

Katsojia : 278

Otteluisäntä: M-Mainos Oy

TILASTO

Hanki VIP-kausikortti nyt!

Hankkimalla VIP-kausikortin saat näköalapaikan LiigaPlokin peleihin!  VIP-kortti sisältää kaikki kauden kotipelit, myös pudotuspelit, Suomen Cup ja harjoitusturnaukset, pullakahvit sekä yhteityökumppaneiden tarjoamia etuja sekä alennuksia fanituotteista ja vieraspelien fanimatkoista.

Kortin hinta on 250,-

Maksun voit suorittaa LiigaPlokin tilille  FI66 5345 0820 0213 95

Viesti-sarakkeeseen VIP 20-21

Tavallinen kausikortti (sisäänpääsy Mestaruusliigan runkosarjan otteluihin) 120,-

Viesti-sarakkeeseen KK 20-21

Liity jäseneksi!

Alla olevilla tiedoilla voit maksaa 2020 jäsenmaksun.
Kausikohtainen kannattajajäsenmaksu 100,- (yksityiset) viesti KJM
Ainaisjäsenmaksu 200,- (yksityiset) viesti AJM
Kausikohtainen kannattajajäsenmaksu 200,- (yritykset) viesti YJM

Perusjäsenmaksu 20,-  viesti JM

Maksun voit suorittaa LiigaPlokin tilille  FI66 5345 0820 0213 95